Новогуйвинський ЗДО "Дзвіночок"
Житомирська область, Житомирський район

Медична сторінка

 

                                                              Санітарно - гігієнічне навчання

      В Новогуйвинському закладі дошкільної освіти Дзвіночок» 13. 02. 2024 року  спеціалістами лабораторного центру Держпродспоживслужби було проведено санітарно - гігієнічне навчання з працівниками закладу. Під час зустрічі обговорили питання профілактики кишкових інфекцій, запропонували для використання в роботі наглядну інформацію: брошури та  плакати.

      А з вихованцями старших дошкільних груп закладу працівники центру провели бесіду  з подальшим переглядом мультфільму, та   роздали книжечки – розмальовки з повчальними казочками.

        Разом дбаємо про власне здоров’я та здоров’я наших вихованців.

           

Здоров’я – це сила!  Здоров’я – це клас!

    Хай буде здоров’я у вас і у нас!

       Є такий відомий вислів : «Доказ істинності будь-якого покликання – любов до важкої роботи, якої воно  Окрім медичного обслуговування, медсестри завжди привітно консультують батьків як правильно пройти адаптацію дитині при вступі в дитячий заклад, дадуть відповідь на питання фізичного розвитку дитини, виховання і культури здорового способу життя.

       Медсестри у нашому закладі – це не тільки представники медицини, але ще й люди, які вдало знаходять підхід до дітей. Наші малюки не бояться «тітоньку в білому халаті», скоріш навпаки,  вважають їх добрими друзями. При цьому у свідомості малюків формується правильне ставлення не тільки до медицини, а  ще й до свого здоров’я і до гігієни.

       Медичні сестри впевнені, що робота з дітьми – це більше, ніж те, що прописане в посадових інструкціях. Для них це не лише професія, це стан душі, вміння зрозуміти кожну дитину, відчути її потреби, вчасно підтримати, надати їй допомогу.

      Праця медичної сестри дитячого закладу є життєво необхідною. Адже саме від її старань, її дбайливості залежить збереження і зміцнення здоров’я дітей – нашого майбутнього.

      Наш заклад дошкільної освіти від усієї душі бажає вам  міцного здоров’я, родинного благополуччя та нових звершень. Нехай кожен день приносить вам радість, гармонію та добробут!

    

Медичне обслуговування в закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до:

  • Закону України «Про дошкільну освіту» ;
  • Положення про дошкільний навчальний заклад;
  • Постанова кабінету Міністрів України від 14.06.2002 №826 «Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільних навчальних закладах»,
  • Спільний наказ МОН та МОЗ України від 30.08.2005  № 432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі»,
  • Статут дошкільного навчального закладу.
  • Наказ МОЗ України від 24.03.2016 № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів»,
  • Спільний наказ МОН та МОЗ України від 17.04.2016 №298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» (із змінами). 

                                                 Основні напрямки роботи:

- Проведення медичних оглядів дітей під час зарахування в ЗДО та медичний контроль під час адаптації;

- Здійснення щоденних оглядів дітей;

- Проведення антропометричних вимірювань;

- Обстеження дітей на ентеробіоз, профілактичні заходи;

- Контроль за наявність та достовірністю медичних довідок;

-Здійснювати медичний контроль за фізичним розвитком дітей, проведенням фізкультурних занять;

-Впроваджувати різні форми роботи з оздоровлення, загартування дітей та надання консультацій батькам;

- Здійснення контролю за організацією харчування;

-Складати щоденне меню-розклад; 

-Вести щоденний підрахунок натуральних норм основних продуктів, аналізувати виконання натуральних норм щомісяця;

-Проводити щоденний контроль готових страв;

-Контролювати своєчасність медичного обстеження працівників закладу;

 -Здійснювати своєчасне придбання вітамінів, медикаментів, іншого медичного обладнання та інвентарю; комплектувати аптечку невідкладної медичної допомоги;

-Проводити санітарно-просвітницьку роботу з профілактики захворювань, корисності щеплень тощо;

-Проводити заняття з персоналом для закріплення медичних знань та надання першої медичної допомоги;

-Готувати хлорний розчин відповідної концентрації;

-Контролювати своєчасне маркування меблів та посуду;

-Відповідати за ведення медичної документації;

- Готувати необхідні документи для вступу дітей до школи;

- Організація та контроль за проведенням літнього оздоровлення в ЗДО;

-Постійно підвищувати свій фаховий рівень шляхом курсової перепідготовки.

Десять порад батькам від медичної сестри

      Порада 1. З усіх питань щодо здоров’я вашої дитини слід звертатися до лікаря-педіатра, який призначає лікування або при необхідності направляє дитину на обстеження до інших лікарів-фахівців. В особливих випадках, щоб не було затримки термінів початку лікування, при появі перших характерних ознак захворювань рекомендується відразу звертатися до фахівця в даній галузі медицини.

      Порада 2. Якщо ви помічаєте, що ваша дитина у колі своїх однолітків відрізняється незручністю рухів, поганою промовою, якщо у неї бувають непритомність, запаморочення, головні болі, блювота, її закачує у транспорті, необхідно проконсультувати дитину у невропатолога.

      Порада 3. Зверніть увагу на поведінку дитини: надмірна рухливість, гіперзбудливість або, навпаки, млявість, стомлюваність, плаксивість, страхи, порушений сон, нав’язливі руху – це найбільш поширені симптоми психічної напруги ще слабкої нервової системи дитини-дошкільника. При появі цих ознак обов’язково слід показати дитину дитячому психіатру.

      Порада 4. Ваша дитина часто перепитує або не завжди реагує на звернену до неї мову, у неї бувають часті ангіни, втрата голосу, кашель, постійний нежить, якщо дитина спить з відкритим ротом, хропе уві сні, гугнявить при розмові – проконсультуйте дитину у ЛОР-лікаря ( отоларинголога).

      Порада 5. Якщо у дитини поганий апетит, часто виникає нудота, блювота, порушення стільця (запор, рідкий стілець), болі в животі (до їжі, після їжі), слід звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря-гастроентеролога.

      Порада 6. Звернення за консультацією лікаря-алерголога необхідно в тих випадках, якщо в дошкільному періоді у дитини виникає реакція (висип, набряк, утруднене дихання, раптовий нежить, чхання) на якусь їжу, запахи, пилок квітів, ліки, щеплення.

       Порада 7. Запалення шкіри на різних ділянках тіла (частіше на руках і ногах), що супроводжується почервонінням, сверблячкою, лущенням, ексудацією – можливо, це ознаки хронічного дерматиту або екземи, вилікувати які допоможе лікар-дерматолог. До дерматолога слід звертатися за будь-яких видимих ​​змін стану шкірних покривів, нігтів, волосся.

       Порада 8. Якщо ви помічаєте, що дитина прищурює повіки, коли розглядає віддалені предмети, або низько нахиляється над листом альбому або книги, близько сідає до екрану телевізора, якщо вона здалеку (з відстані 5 метрів) не розрізняє дрібні (до 1 см в діаметрі) предмети, необхідно перевірити гостроту зору вашої дитини – зверніться до окуліста (офтальмолога).

       Порада 9. Постійно звертайте увагу на поставу дитини: при ходьбі вона сутулиться, у неї одне плече нижче іншого, лопатки сильно виступають при випрямленій спині; сидячи на стільці, вона помітно прогинається в ту чи іншу сторону, намагається часто міняти позу, низько нахиляється (майже лягає на стіл) під час малювання і т.п. – Обстеження стану хребта повинен зробити фахівець-ортопед.

       Порада 10. Не забувайте про необхідність обов’язкових профілактичних оглядів вашої дитини наступними фахівцями: ендокринологом (попередження захворювань щитовидної залози, діабету, ожиріння, порушень росту), хірургом (виявлення вроджених аномалій), стоматологом (виявлення і лікування карієсу), кардіологом (діагностика порушень функції серця і судин ), логопедом (порушення мови і сприйняття звуків).

 

 

                                                                                    

 

Логін: *

Пароль: *